Uczniowie Technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu gościli w siedzibie Nadleśnictwa Piaski, gdzie zwiedzili „Izbę leśną” oraz pobliskie arboretum.

W pierwszą niedzielę tegorocznej jesieni słuchaczki Florystyki wzięły udział w Jesiennej Gali Florystycznej organizowanej przez Wielkopolską Gildię Rolno-Ogrodniczą SA. Na scenie WGRO wystąpili floryści: Mariola Miklaszewska i Tomasz Max Kuczyński.

20 września 2023 roku uczniowie uczący się w Technikum kształcącym zawodzie technik analityk udali się na Politechnikę Poznańską na warsztaty z chemii organicznej, technologii organicznej, analizy ilościowej i jakościowej.

Początek nowego roku szkolnego to dla uczniów klas pierwszych zawsze czas poznawania realiów nowej szkoły, nauczycieli oraz grona rówieśników w klasie. Integracji zespołu klasowego mają pomóc wspólnie realizowane inicjatywy. W ostatnich dniach korzystając z pięknej pogody klasy I TWa oraz I LO policyjnego wybrali się na rowerową wycieczkę do Cichowa.

Podczas zajęć praktycznych uczniowie klasy 3 Technikum kształcącego w zawodzie technik analityk tworzyli prawdziwe srebro!