Dnia 18 maja w naszej szkole w formie testu wiedzy on-line odbył się I etap konkursu biologiczno-chemicznego dla szkół średnich organizowany przez Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.

Celem konkursu był rozwój wiedzy z zakresu chemii i biologii wśród uczniów szkół średnich oraz nabycie przez nich umiejętności uczenia się. W ramach konkursu nasi uczniowie zdobyli wiedzę, która pozwalała dostrzegać związki funkcjonalne pomiędzy chemią a biologią oraz pokazać i uświadomić uczestnikom, jak ważny i złożony jest chemiczny aspekt funkcjonowania każdego ze zmysłów człowieka, które są integralnymi biologicznymi narzędziami umożliwiającymi odbieranie rzeczywistości zbudowanej ze związków chemicznych.

W konkursie brało udział 12 uczniów, mimo że nikt się nie zakwalifikował do II etapu , wyniki są na wysokim poziomie. Największą ilość punktów zdobyła: Kinga Koralewska (33 pkt) - 2 TRŻ, Kinga Rolnik (32 pkt) - 2TWD , Julia Zyffert (30 pkt) - 2TDW, Wiktoria Sikora (31 pkt) - 1TANR, Łukasz Skrzypczak (30 pkt) - 1ANR , Kamila Kordus (30 pkt) - 1ANR, Klaudia Mazurek (30 pkt) - 1ANR.

Każdy z uczestników konkursu otrzymał certyfikat za udział. Wszystkim dziękujemy za poświęcony czas oraz pracę i życzymy dalszych sukcesów.