W tym roku w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodziliśmy nie tylko 10 października, ale i cały tydzień! Kącik informacyjny w holu szkoły przypominał nam o wszystkim, co wspiera zdrowie psychiczne i o tym, że ludzka fizjologia/biologia jest ściśle powiązana z mniej widoczną psychiką. 

Czytaliśmy tam o filarach zdrowia psychicznego, granicach emocjonalnych, zdrowych nawykach, rezyliencji, ale i o objawach kryzysu psychicznego! Jednocześnie mogliśmy też zadbać o swoją dietę mentalną, losując przesłanie ze słoika dobrych myśli! W poniedziałek i wtorek były skupione wokół relacji i znaczenia odpoczynku 
i przyjemności, dlatego gromadziliśmy się wokół stołów suto zastawionymi.... grami planszowymi. Nie hamowaliśmy ekspresji radości, można było usłyszeć na korytarzu, że bawimy się świetnie! 

Środa - czas na trochę wiedzy! Kod QR w różnych miejscach szkoły przenosił do QUIZU z zakresu zdrowia psychicznego ! Istotą quizu nie było ,,sprawdzenie, ile wiem”, a refleksja. W czwartek natomiast poznawaliśmy przez doświadczenie, jak śpiewanie w kręgu obniża poziom hormonów stresu, a zwiększa wydzielanie hormonów szczęścia: oksytocyny i serotoniny!  Zgromadziliśmy się więc w auli, łącząc głosy i słowa we wspólnej melodii, jednocześnie harmonizując pola serc i mózgów!

Dziękujemy  za udział w obchodach Tygodnia Zdrowia Psychicznego w naszej szkole - każdemu, kto choć przez chwilę w tym tygodniu przypomniał sobie o tym, co Go wspiera, i o tym, że dobrze być wspieranym, oraz że można sięgać po wsparcie, mimo niewspierających przekonań i mitów.