25 października 2023 w nowej hali ZSZ w Gostyniu odbyły się zawody sportowe pod hasłem „Extreme Laser Run”. Celem zmagań było pokonanie wyznaczonej trasy składającej się z przeskoków przez przeszkody, przewrotów w przód a także najtrudniejszej chyba rzeczy – strzelania do tarczy z laserowych pistoletów. 

Do zawodów stanęły 4 reprezentacje: ZSZ w Gostyniu, ZSO w Gostyniu, ZSOiZ w Krobi oraz reprezentacja naszej szkoły. Każda szkoła wystawiała 7 drużyn składających się z 3 osób. W danej serii biegły trójki z każdej szkoły.

Zmagania odbywały się zespołowo (suma wszystkich czasów każdej trójki z danej szkoły), zespołowo (najszybsza trójka) oraz indywidualnie (osobno dziewczęta oraz chłopacy).

Nasza szkoła zajęła III miejsce w klasyfikacji szkół. Natomiast jeśli chodzi o najlepszą trójkę spośród 28 startujących – najlepsza okazała się jedna z siedmiu naszych trójek w składzie: Sara Zielichowska, Karol Ratajczak, Mikołaj Śliwiński (wszyscy 2 LO).

Indywidualnie wśród chłopców najlepszy okazał się nasz uczeń – Dawid Kostuj. Najlepsi uczestnicy otrzymali z rąk wicestarosty nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Każdy uczestnik natomiast otrzymał pamiątkowy medal oraz wyżywienie.

Była to fajna okazja do spróbowania swoich sił w takiej formie aktywności fizycznej, a smaczku dodała z pewnością sportowa rywalizacja w duchu fair play pomiędzy szkołami a także indywidualnie.

Wszyscy doskonale się bawili i z ogromnymi uśmiechami i wrażeniami powrócili do szkoły.

Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów i brawa dla najlepszych!