W ubiegłym tygodniu uczniowie klas rolniczych udali się na największe na świecie targi sprzętu rolniczego oraz technologii rolniczych, które corocznie odbywają się na terenach wystawowych Expo w Hanowerze.

Po męczącej nocnej podróży młodzież wraz z opiekunami wczesnym rankiem zameldowała się na terenach wystawowych Expo Hanower. To około 40 hektarów terenu oddanego pod wystawy i konferencje, z czego około 35 hektarów znajduje się pod dachem.

W ponad 20 halach młodzież mogła zapoznać się z najnowszymi technologiami dedykowanymi rolnictwu, a także porozmawiać z wystawcami. Ilość sprzętu, jego nowoczesność, innowacyjne możliwości zapierały dech w piersiach.

Wyjątkową chwilą była także prelekcja w języku na stanowisku firmy Claas, w czasie której uczniowie mogli zapoznać się z nowinkami technologicznymi przygotowanymi przez tego producenta.

Po niemal 8 godzinach sycenia oka najnowocześniejszym sprzętem na świecie młodzież przeniosła się do centrum miasta, gdzie pod opieką polskich przewodniczek zapoznać się z jego historią. Pierwsze kroki poprowadziły przez budynek Nowego Ratusza, gdzie każdy miał możliwość poczuć się jak miejski rajca zasiadając w ławach Rady Miasta. Kolejne minuty upłynęły na spacerowaniu po odrestaurowanych uliczkach Hanoweru, który w niemal 90% został zburzony w alianckich nalotach w czasie II wojny światowej.