Prosząc o pomyślne zdanie egzaminu maturalnego, udaliśmy się razem z koleżankami i kolegami z klas maturalnych do Częstochowy na Jasną Górę. Było nas prawie dziewięćdziesiąt osób!

Podróż zaczęła się wczesnym rankiem, bo już o 4:00. Biorąc pod uwagę, że był to dzień po świętach Wielkanocnych było nam bardzo trudno wstać o tak wczesnej porze, ale wszyscy „dali radę” i zjawili się na miejscu zbiórki zwarci i uśmiechnięci.  O godzinie 9:30 rozpoczęła się Msza Święta w Kaplicy Cudownego Obrazu, podczas której modliliśmy się o pomyślne wyniki egzaminu dojrzałości. Po zakończonej mszy każdy miał czas, aby wykorzystać go na modlitwę, zwiedzanie Jasnej Góry oraz zjeść obiad w pobliskich restauracjach. Pobyt u Królowej Polski był dla nas niezwykłym czasem, wielu z nas czuje jednak pewien niedosyt – chyba to dlatego, że zdecydowana większość była tutaj po raz pierwszy w życiu.

Jagoda Ratajczak i Karolina Szymkowiak, uczennice naszej szkoły udzieliły wywiadu do Radia Jasna Góra. Mówiły szczerze i prosto z serca. W poniższym linku ujęta jest mała cząstka tego wywiadu:

 

LINK