Dnia 22 kwietnia 2016 roku reprezentacja Zespołu Szkół Rolniczych im. gen. Józefa Wybickiego w Grabonogu, w składzie: Weronika Wolna, Sara Matuszewska, Damian Sobański, udali się po dopieką ks. Pawła Ogrodnika COr do Gimnazjum nr 1 im. św. Jana Pawła II w Kłodawie na etap wojewódzki VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II. Ten ogólnokrajowy konkurs organizowany jest od 8 lat i rokrocznie cieszy się rosnącym zainteresowaniem także w naszym rejonie.

Tegoroczna edycja Olimpiady odbywa się pod znaczącym tytułem „Głoście wartość rodziny”, co ma związek z zakończonym w ubiegłym roku XIV Zwyczajnym Zgromadzeniem Synodu Biskupów, który także podejmował współczesne problemy dotyczące rodziny. W związku z tak szerokim tematem uczniowie musieli przebrnąć przez niemałą ilość papieskich dokumentów, przemówień, homilii i kazań a także zapoznać się z jedną z obszernych biografii Jana Pawła II. Pytania – jak na Olimpiadę przystało – od pierwszego etapu nie były proste. Na etapie wojewódzkim pojawiło się obok testu wielokrotnego wyboru także wiele pytań otwartych, w których trzeba było wykazać się przyswojoną wiedzą w praktyce. Jak się okazało w czasie ogłoszenia wyników praca i czas poświęcony na studiowanie papieskich myśli nie poszedł na marne i przyniósł zamierzony owoc.

Spośród zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego uczniów do Finału Ogólnopolskiego z Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu zakwalifikowało się aż dwoje uczniów!!! Laureatami zostali – zajmując odpowiednio II i III miejsce – Damian Sobański oraz Weronika Wolna. Gratulując im sukcesu życzymy powodzenia w Finale, do którego pomału trzeba zacząć się przygotowywać. Ten odbędzie się 10 i 11 czerwca w Ciechanowcu na Podlasiu.