W dniu 15 kwietnia 2016 roku reprezentacja szkoły w 5- osobowym składzie wyjechała do Gostynia na Mistrzostwa Powiatu szkół ponadgimnazjalnych w biegach przełajowych.

Do rywalizacji w pierwszej kolejności przystąpiły dziewczyny urodzone w latach 1996-1999. Na linii startu pojawiło się 17 zawodniczek. Wśród startujących na pierwszym miejscu uplasowała się nasza uczennica Aleksandra Grzelczak z klasy II LO.

W drugiej kolejności rywalizowali ze sobą chłopcy klas I- IV. Do biegu przystąpiło 20 uczniów z pięciu szkół ponadgimnazjalnych. W tej kategorii wiekowej 2 miejsce zajął reprezentant naszej szkoły- Michał Durak z klasy I LO. Jako czwarty na linię mety wbiegł jego kolega - Adrian Szankowski z tej samej klasy.

Trzej uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w czwartek dnia 2 czerwca w Żerkowie.

Drużyna z ZSR w Grabonogu  wystąpiła w składzie: Aleksandra Grzelczak, Weronika Wolna, Michał Durak, Adrian Szankowski oraz Dawid Dymarski. Opiekunem drużyny był mgr Rafał Twardy.